Κατηγορία: Ανεξαρτητο Πρωταθλημα

Η ομάδα της Γλυφαδας Πρωταθλήτρια στο 5ο MLS Ανεξαρτητο Πρωταθλημα

Η ομάδα της Γλυφαδας

Η Ομάδα της Αγίας Μαρίνας

 


Στις 4/7/17 Εγινε ο Μεγάλος Τελικός του 5ου MLS Ανεξαρτητου Πρωταθληματος που Διοργανώνει ο ΓΣ Κορωπίου μεταξύ των Ομάδων Γλυφάδας και Αγίας Μαρινας🏀

🏀Γλυφάδα – Αγία Μαρίνα 84-74
🏀Φανταστικό παιχνίδι απο τις 2 καλύτερες ομάδες του πρωταθλήματος.
Η Αγία Μαρίνα ξεκίνησε πολύ δυνατά και προηγήθηκε 18-5 στο 8′ με πρωταγωνιστές Καπετάνο και Χαλκιά,με αντεπίθεση διαρκείας η Γλυφάδα κατάφερε να περάσει μπροστά στο σκορ 36-35 ακριβώς με την λήξη του 1ου ημιχρόνου.Τσάλης 23(5) και Κώνστας 24(1) οι απόλυτοι πρωταγωνιστές για την Γλυφάδα που πάτησε γκάζι στο 2ο ημίχρονο φτάνοντας και στο +18 την διαφορά, με το τελικό αποτέλεσμα να χαρακτηρίζεται δίκαιο.

Αναλυτικά οι πόντοι των 2 ομάδων:
🏀Γλυφάδα:
Τσάλης 23(5) , Βασιλόπουλος 5 , Μεστούσης , Ποντικός 4 , Ροδόπουλος , Κασβής 2 , Μακρυγιάννης 14 , Καπογιάννης , Νομικός 12 , Κοτσορώνης , Κώνστας 24 (1)
🏀Αγία Μαρίνα:
Αντωνίου , Πιάς 2 , Χαλκιάς 15 , Παπαδιώτης Αγγ. , Κυνηγόπουλος 9 (3) , Σπυρόπουλος 21 (3) , Οικονόμου, Μαράκης , Μαυρογιώργος , Παναγιωτακόπουλος , Καπετάνος 17 (1) , Λέσυ 5 (1)

🏀Στην Πρωταθλητρια Ομάδα απονεμήθηκαν 12 Ταμπλετ προσφορά της MLS

🏀Απονεμήθηκαν Μετάλλια στις Δυο Ομαδες και Κύπελλα στη Πρωταθλητρια Ομαδα και στους Σκόρερ και Τριποντερ της Χρονιάς

🏀Σκόρερ της Χρονιάς: Χρήστος Σπυροπουλος απο Αγία Μαρινα

🏀Τριποντερ της Χρονιάς : Γιαννης Ντούνης απο την Ομάδα Blue Brothers

Final Four 5ου MLS Πρωταθληματος

Πραγματοποιήθηκε Χθες Τεταρτη 21/6/17 η Κλήρωση του 5ου Ανεξάρτητου Πρωταθλήματος MLS ενόψει του Final-4.
Αναλυτικά τα ζευγάρια που προέκυψαν είναι τα εξής:
Modalite – Αγία Μαρίνα
Γλυφάδα – Neon Knights

Προγραμμα 5ου MLS Πρωταθληματος απο 7/3 – 17/5/17

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 5ου MLS ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΟΣ

🏀Αναλυτικά τα παιχνίδια του 5ου Ανεξάρτητου Πρωταθλήματος MLS μέχρι 17 Μαΐου 2017…

🏀Τα play-off θα ξεκινήσουν μέχρι 20 Μαΐου όπως και οι αγώνες κατάταξης.

🏀Τρίτη 07/03 22.00 Γυμνάσιο No Name – Neon Knights

🏀Παρασκευή 10/03 22.30 Παπασιδερειο Άνετοι – Αγία Μαρίνα

🏀Σάββατο 11/03 Γυμνάσιο 19.30 Σουλελές – Slowmotion

🏀Κυριακή 12/03 Παπασιδέρειο 19.00 Αεροδρομιακός – Γλυφάδα
🏀Κυριακή 12/03 Παπασιδέρειο 20.15 Άμπαλοι-Blue Brothers

🏀Δευτέρα 13/03 22.30 Γυμνάσιο Modalite- Neon Knights

🏀Τρίτη ή Πέμπτη 14/03 ή 16/03 22.30 Γυμνάσιο Modalite- Slowmotion

🏀Τετάρτη 15/03 Γυμνάσιο 21.00 No Name – Γλυφάδα
🏀Τετάρτη 15/03 Γυμνάσιο 22.15 Rangers – Neon Knights

🏀Παρασκευή 17/03 22:30 Γυμνάσιο Αγία Μαρίνα- Άμπαλοι

🏀Σάββατο 18/03 Γυμνάσιο 18.00 Αεροδρομιακός- Modalite

🏀Κυριακή 19/03 Παπασιδέρειο 19.00 Γλυφάδα- Άνετοι
🏀Κυριακή 19/03 Παπασιδέρειο 20.15 Neon Knights – Σουλελές

🏀Τρίτη 21/03 22.00 Γυμνάσιο 22.00 No Name- Blue Brothers

🏀Πέμπτη 23/03 Γυμνάσιο 22.30 Γλυφάδα- Slowmotion

🏀Τρίτη 28/03 Γυμνάσιο 22.00 Neon Knights- No Name

🏀Τετάρτη 29/03 21.00 Γυμνάσιο Άμπαλοι- Γλυφάδα
🏀Τετάρτη 29/03 22.30 Γυμνάσιο Blue Brothers- Modalite

🏀Πέμπτη 30/03 22.30 Γυμνάσιο Σουλελές- Slowmotion

🏀Παρασκευή 31/03 22.30 Γυμνάσιο Αγία Μαρίνα- Rangers

🏀Σάββατο 01/04 18.00 Γυμνάσιο Άμπαλοι-Αεροδρομιακός
🏀Σάββατο 01/04 Γυμνάσιο 19.15 Γλυφάδα-Σουλελές

🏀Κυριακή 02/04 Παπασιδέρειο 19.00 Blue Brothers- Modalite
🏀Κυριακή 02/04 20.15 Παπασιδέρειο Άνετοι – Neon Knights

🏀Τρίτη 04/04 Γυμνάσιο 22.00 Γλυφάδα- No Name

🏀Πέμπτη 06/04 Γυμνάσιο 22.30 Slowmotion- Blue Brothers

🏀Παρασκευή 07/04 Παπασιδέρειο 22.30 Αγία Μαρίνα- Neon Knights

🏀Σάββατο 08/04 18.00 Γυμνάσιο Αεροδρομιακός- Σουλελές
🏀Σάββατο 08/04 19.15 Γυμνάσιο Rangers- Modalite

🏀Κυριακή 09/04 Παπασιδέρειο 18.00 Άμπαλοι- Γλυφάδα

🏀Τρίτη 11/04 Γυμνάσιο 22.30 Αγία Μαρίνα- Modalite

🏀Τετάρτη 12/04 Γυμνάσιο 21.30 Slowmotion- Neon Knights
🏀Τετάρτη 19/04 Γυμνάσιο 22.00 Άμπαλοι – Modalite

🏀Πέμπτη 20/04 Γυμνάσιο 22.30 Blue Brothers- Άνετοι

🏀Σάββατο 22/04 18.00 Γυμνάσιο Άμπαλοι – Αεροδρομιακός
🏀Σάββατο 22/04 19.15 Γυμνάσιο Σουλελές-Αγια Μαρίνα

🏀Κυριακή 23/04 Παπασιδέρειο 18.00 Γλυφάδα- Neon Knights

🏀24/04 Δευτέρα Γυμνάσιο 21.00 No Name – Blue Brothers

🏀Τρίτη 25/04 Γυμνάσιο 22.30 Modalite- Αγία Μαρίνα

🏀Πέμπτη 27/04 Γυμνάσιο 22.30 Γλυφάδα – Rangers

🏀Σάββατο 29 /04 Γυμνάσιο 18.00 Άνετοι – Αεροδρομιακός
🏀Σάββατο 29/04 Γυμνάσιο 19.15 Άμπαλοι – Modalite

🏀Κυριακή 30/04 Παπασιδέρειο 19.00 Σουλελές- Neon Knights

🏀Τρίτη 02/05 Γυμνάσιο 22.00 No Name-Αγία Μαρίνα

🏀Τετάρτη 03/05 Γυμνάσιο 21.00 Άνετοι – Rangers
🏀Τετάρτη 03/05 Γυμνάσιο 22.15 Modalite- Slowmotion

🏀Παρασκευή 05/05 Γυμνάσιο 22.30 Αγία Μαρίνα- Γλυφάδα

🏀Σάββατο 06/05 Γυμνάσιο 18.00 Αεροδρομιακός – Blue Brothers
🏀Σάββατο 06/05 Γυμνάσιο 19.15 Σουλελές – Rangers

🏀Κυριακή 07/05 Παπασιδέρειο 19.15 Neon Knights- Άμπαλοι

🏀Δευτέρα 08/05 21.00 Γυμνάσιο Αγία Μαρίνα- Αεροδρομιακός

🏀Τρίτη 09/05 Γυμνάσιο 22.00 No Name- Άνετοι

🏀Τετάρτη 10/05 Γυμνάσιο 21.00 Αγία Μαρίνα- Blue Brothers
🏀Τετάρτη 10/05 Γυμνάσιο 22.15 Άμπαλοι – Slowmotion

🏀Σάββατο 13/05 Γυμνάσιο 18.00 Αεροδρομιακός- No Name
🏀Σάββατο 13/05 Γυμνάσιο 19.15 Rangers- Blue Brothers

🏀Κυριακή 14/05 Παπασιδέρειο 19.00 Modalite- Γλυφάδα
🏀Κυριακή 14/05 Παπασιδέρειο 20.15 Άμπαλοι – Σουλελές

🏀Τρίτη 16/05 Γυμνάσιο 22.00 Αεροδρομιακός- Neon Knights

🏀Τετάρτη 17/05 Γυμνάσιο 21.00 No Name – Σουλελές